Podsumowanie roku 2019

Nie Ma Lipy - podsumowanie roku 2019Styczeń to doskonały czas na podsumowanie starego oraz robienie planów na nowy rok. W końcu znaleźliśmy chwilę, żeby w spokoju zebrać myśli i postanowiliśmy podzielić się efektem naszych rozważań.

Dla nas i naszej firmy 2019 był zdecydowanie rokiem przełomowym. Przez te dwanaście miesięcy udało nam się zrealizować wiele celów, które sobie wcześniej założyliśmy, ale także odnieśliśmy kilka niespodziewanych sukcesów, które szczerze nas zaskoczyły. Przede wszystkim udało nam się znacząco zwiększyć przychody w porównaniu do poprzedniego roku. Dla nas jest to naprawdę duże osiągnięcie i cieszymy się, że nasze wysiłki nie poszły na marne, że czas, energia i pieniądze, które inwestujemy w firmę przynoszą tak pozytywne rezultaty. Jednym z największych wydarzeń w Nie Ma Lipy był bez wątpienia zakup kompaktowego rębaka i frezarki, które w znacznym stopniu ułatwiły nam pracę i wpłynęły na poszerzenie zakresu usług. W 2019 roku udało nam się także zatrudnić dwie nowe osoby, które fantastycznie się sprawdzili na swoich stanowiskach. Są to naprawdę dobrzy, sympatyczni, pełnymi pasji ludzie, z którymi lubimy nie tylko pracować, ale także spędzać wolny czas. Przez ten rok nieustannie staraliśmy się także inwestować w siebie i swoich pracowników – braliśmy udział w licznych kursach, szkoleniach, wykładach, a wszystko po to by poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe, przydatne w pracy umiejętności.

W ubiegłym roku nawiązaliśmy kilka wyjątkowo ciekawych kontaktów. Pracowaliśmy dla dużych firm, takich jak m.in. Polska Spółka Gazownictwa, Rotomat, Dom Development czy Fermy Woźniak, ale także dla tych nieco mniejszych. Braliśmy udział w kilku dużych inwestycjach, czyściliśmy działki pod budowę dla znanych wrocławskich deweloperów oraz podwrocławskich gmin. Systematycznie zajmowaliśmy się zielenią na Cmentarzu Św. Wawrzyńca we Wrocławiu, wycinaliśmy i pielęgnowaliśmy drzewa na terenie wrocławskich szkół i przedszkoli, nawiązaliśmy współpracę z kilkoma firmami zajmującymi się zarządzaniem nieruchomościami. Jednocześnie cały czas wykonywaliśmy usługi dla osób prywatnych. W 2019 roku poznaliśmy wielu ciekawych, fascynujących ludzi, z którymi współpraca to była czysta przyjemność. Część takich relacji wykroczyła nawet poza strefę zawodową i zyskaliśmy nowych, wspaniałych znajomych.

Oczywiście stary rok nie był idealny. Zdarzały się także trudne chwile, pełne nerwów, lęku i zwątpienia. Na szczęście dzięki wsparciu naszych pracowników, rodziny oraz znajomych udało nam się pokonać wszelkie przeciwności losu i wyjść na prostą. Mamy nadzieję, że ten nowy rok będzie dla nas równie udany jak ten poprzedni.