Frezowanie pni

frezowanie pniPo każdej wycince drzewa pozostaje pień, który wyraźnie wystaje nad poziomem gruntu. Najczęściej właściciele terenu, na którym się znajduje pragną go usunąć, gdyż nie tylko wygląda nieestetycznie, ale zajmuje też miejsce, które mogliby spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób. Oczywiście można taki pień podkopać i próbować wyciąć za pomocą siekier, jednak jest to przedsięwzięcie mało wydaje, wymagające wielkich nakładów siły i czasu.

Nasza firma ma na to dużo łatwiejsze i zdecydowanie bardziej efektywne rozwiązanie, a mianowicie usuwamy pnie za pomocą specjalistycznego sprzętu w postaci frezarki. Jest to maszyna elektryczna posiadająca tarcze z zębami, które to skrawają drewno, zamieniając je w drobne wióry. W ten sposób, kawałek po kawału można pozbyć się całego, nawet wyjątkowo szerokiego pnia. Praca z frezarką jest zdecydowanie bardziej prosta i wygodna, niż tradycyjne metody. Operator tego urządzenia kieruje jego przednią część z ruchomymi tarczami na pozostały po wycince fragment drzewa i metodycznie przesuwając ją zbiera kolejne warstwy drewna. Co warto podkreślić, frezarki usuwają nie tylko wystający znad ziemi pień, ale także części znajdujące się poniżej powierzchni gruntu. Dzięki temu po rozplantowaniu ziemi, miejsce, w którym rosło wcześniej drzewo, można wykorzystać w dowolny sposób.

Nie Ma Lipy dysponuje dwoma frezarkami, które wykorzystujemy w zależności od potrzeb. Mamy na stanie niewielkie urządzenie, które idealnie nadaje się do usuwania pojedynczych pni, sprawdza się w pracach w małych ogrodach z gęstymi nasadzeniami, gdzie duży, ciężki sprzęt mógłby uczynić poważne zniszczenia. Do większych zleceń, na przykład po licznych wycinkach przy skrajni drogi,  wykorzystujemy samojezdną frezarkę na gąsienicach z dużą mocną, która jest w stanie usunąć kilkanaście pni w ciągu jednego dnia.