Wycinka sekcyjna drzew „trudnych” z wykorzystaniem technik alpinistycznych

wycinka sekcyjna drzewŚcinka sekcyjna jest jedną z najbezpieczniejszych metod wycinania drzew, jednak wymaga od osoby, która ją przeprowadza dużej wprawy, specjalistycznej wiedzy, odpowiednich umiejętności oraz profesjonalnego sprzętu. Ścinka sekcyjna wykonywana jest za pomocą technik alpinistycznych – odpowiednio zabezpieczony linami asekuracyjnymi arborysta wchodzi na drzewo, a następnie ścina je tzn. „sekcjami” czyli fragmentami, zaczynając od dolnych części gałęzi i konarów, przechodząc następnie na czubek pnia i ścinając go coraz niżej, dochodząc aż do poziomu gruntu. Jeśli istnieje taka potrzeba, wszystkie sekcje mogą być spuszczane na linach roboczych, co jest niezwykle istotne w przypadku, gdy pod danym drzewem jest niewiele wolnego miejsca lub znajdują się tam obiekty, które można uszkodzić.

Ekipa (zarówno arborysta znajdujący się na drzewie oraz pozostający na ziemi pracownik – tzw. „dołowy”) która wykonuje ścinkę sekcyjną ma bardzo duży wpływ na to, co dzieje się z poszczególnymi opuszczanymi fragmentami, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia pobliskiego mienia oraz zagrożenie dla osób postronnych jest znacznie mniejsze niż w przypadku tradycyjnej wycinki. Dlatego właśnie ten sposób usuwania drzew jest często stosowany przy wycinkach w parkach, cmentarzach, ogródkach działkowych czy przydomowych ogrodach. Stosując tę metodę jesteśmy w stanie wyciąć praktycznie każde drzewo, nawet takie które rośnie bezpośrednio nad domem, między budynkami, w niedalekiej odległości od chodnika, drogi czy też napowietrznych linii energetycznych. Dodatkowo ścinka sekcyjna jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, gdy drzewo rośnie w miejscu o utrudnionym dostępnie, gdzie nie wjedzie podnośnik koszowy.

Ścinka sekcyjna jest bez wątpienia specjalnością naszej firmy. Dysponujemy najwyższej jakości,  profesjonalnym, posiadającym wszelkie możliwe atesty sprzętem – zarówno do wspinaczki, jak i samej wycinki. Nasi pracownicy mogą się poszczycić bogatą wiedzą oraz dużym doświadczeniem, które zdobywali przez wiele lat pracy przy wykonywaniu tego typu zleceń.